KANA-JUNIOR 2017

logo synaj small  facebook c    

slide-04
slide-05
slide-02
slide-01

img 20170520 105648Zbliżające się święto zmobilizowało nas do rozmowy o naszych ukochanych mamach.O tym co najbardziej lubią, czym się zajmują na co dzień, co robimy z nimi najchętniej itp. Jako prezent dla Nich wykonaliśmy kwiatowy wachlarz.

IMG 0468W poprzednią sobotę podczas zajęć lepiliśmy z gliny, Pani Daria (nasz gość) zabrała nasze prace do swojej pacowi by je wypalić w specjalnym piecu. Teraz nasze dzieła zostały dostarczone a My w kolorowy sposób je ożywiliśmy by później zabrać  do domu i pokazać najbliższym.

IMG 20170429 105946„Nie każdy, które­go oczy są zam­knięte, śni i nie każdy z ot­warty­mi ocza­mi może widzieć."  

W ramach spotkania integracyjnego z grupą dzieci z Grupy Junior  w Mosiach, dzieciaki z grupy Juniuor+ odwiedziły swoich kolegiów i  koleżanki. Przygotowały dla nich spotkanie z muzyką. Opowiadały o swojej pasji jaka jest muzyka,  o instrumentach na których grają oraz przygotowały kilka utworów które zagrali dla swoich rówieśników. Wsłuchując się w dźwięki muzyki staraliśmy się przeląc je na papier. Na zakończenie wszyscy podjęliśmy próbę wykonania jednego z  utworów akompaniując naszym muzykom. Dziękujemy szczególnie Jagodzie Kowalskiej, Julii Jakubiak, Kacprowi Augustynowi oraz naszym cudownym rodzicom  naszych dzieciaków.

IMG 0260Lepienie z gliny rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość, zdolności manualne, a także pełni rolę terapeutyczną i relaksacyjną. Tym razem na zajęciach zaprosiliśmy gościa, Pani Daria z pracowni plastycznej „LUDOWNIA”, postanowił że dzieci nauczą się lepienia z gliny. W czasie zajęć dzieci ulepiły swoje miseczki, medaliony, a na końcu to co im przyszło do głowy – były to ludziki, helikoptery, i inne wspaniałe cudeńka. Zobaczcie sami.

IMG 0197Z cyklu zajęć plastycznych dzieci wykonywały papierowe budynki by następnie przenieś je na duży kolorowy arkusz papieru. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy które miały wykonać swoje osiedla lub budynki szeregowe. Pomysłowość grup nie znała granic a papier aż iskrzył od różnych cięć nożyczkami. Popatrzcie sami na efekty.

W dniu 22.04.2017 przeprowadziłam zajęcia dotyczące legend i historii Tarnowa. Omawialiśmy m.in. legendy dotyczące powstania nazwy miasta, jego właścicieli, powstania maszkaronów które umieszczone są na tarnowskim ratuszu. Następnie dzieci za zadanie miały narysować wybraną przez siebie legendę o Tarnowie i stworzyć nową historię. Największym zainteresowaniem cieszyły się tarnowskie maszkarony, które już nie straszyły, a miały rozśmieszać mieszkańców miasta. 

Na zajęciach korzystałam z albumu "Tarnów. Piękne ślady wieków" autorstwa P.Biernackiego, D. Kobylańskiego. Wykorzystałam także legendę o Spytku ze strony https://zamki.res.pl/tarnow.php

 

IMG 20170408 111416Dzisiejsza sobota upłynęła pod hasłem " Konwencja o prawach dziecka". Temat przybliżył nam zaproszony gość, pani adwokat Monika Piękoś. Otrzymaliśmy również wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych, oraz jak sobie radzić gdy czujemy się zagrożeni. Zwieńczeniem zajęć były wykonane przez nas plakaty. Dziękujemy Pani adwokat za cenne wskazówki.

IMG 0058Regularna aktywność fizyczna jest jednym z ważniejszych składników zdrowego stylu życia. Pełni ona doniosłą rolę w podnoszeniu lub utrzymaniu odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej. Sobotnie zajęcia poświeciliśmy na zabawy ruchowe, rywalizację w grupie oraz zabawy skoczne z piłka i chustą animacyjną.

IMG 20170401 105015Zbliżają się święta, więc dobry czas by porozmawiać o tradycjach jak i zwyczajach  w Polsce, oraz w naszych domach.Jako ozdobę wielkanocną wykonane zostały baranki.

IMG 20170325 104804Musieliśmy dzisiaj bardzo wytężać umysły. Było sporo zadań do wykonania. Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

DSC09448Sobotnie zajęcia rozpoczęły się poranną gimnastyką i relaksacją. Po godzince przystąpiliśmy do prac plastycznych. Tym razem był kolorowo i wesoło, z kolorowych kartek papieru powstał Paw -wykonany z ozdobionej rolki po papierze toaletowym i przyklejonych piór z papieru kolorowego (odrysowanych naszych dłoni).

IMG 20170318 111610Pogoda spłatała nam figla i nie mogliśmy spalić Marzanny, więc narysowaliśmy, a potem każdy swoją zmiął i wyrzucił do kosza.Natomiast z przygotowanych materiałów zostały wykonane piękne wiosny.

IMG 20170311 110013Dzisiaj w związku z przybyciem gościa, kolekcjonera pana Sebastiana Burkata  zapoznaliśmy się z różnorodnością kształtu muszli morskich i oceanicznych. Słuchaliśmy ciekawych opowieści o rybach, ślimakach i innych wodnych stworzeniach. Mogliśmy zobaczyć i wziąć do ręki szczękę rekina  jak i ciekawą rybę z kolcami –rozdymkę. Pan Sebastian uwrażliwiał nas na ochronę tych wszystkich zwierząt . Dziękujemy Panu za przybycie.

IMG 1068Z cyklu zajęć plastycznych: tym razem na stołach królowały bociany. By przywołać ciepło wiosennego słońca postanowiliśmy przygotować bociany, ponieważ to one przylatując do naszego kraju zwiastują nadejście wiosny. Potrzebowaliśmy zatem płatki kosmetyczne, patyki do szaszłyków, czarną i czerwoną kartkę, troszkę czerwonej włóczki  i gotowe. Pięknie wyglądają popatrzcie sami.

IMG 20170304 103317Dzisiejszym celem było poznanie różnych sposobów wykorzystania nietypowych pomocy do zabaw - gazet.Podczas zajęć rozwijaliśmy koordynację wzrokowo-ruchową, kształtowaliśmy pomysłowość oraz inwencję twórczą.Czym może być gazeta ?''- np.kapeluszem, plecakiem,piłką itp. Dzieci podawały własne propozycje i samodzielnie je wykonywały. Gazety pozwoliły nam również rozładować napięcie emocjonalne.Na zakończenie formowały kule z gazet, poprzez zgniecenie.- rzut do celu( kosz)