KANA-JUNIOR PLUS 2017
slide-03
slide-04
slide-05
slide-02
slide-01

DSCN8777Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi winno stać się obowiązkiem każdego człowieka. Wierząc w słuszność działań na rzecz najbardziej potrzebujących dzieciach z Papa's Home rodzinnego domu dziecka w Katmandu podjęliśmy decyzje o przyłączeniu się akcji. Efektem naszych działań był sobotni kiermasz w CH MAX podczas którego prowadziliśmy warsztaty plastyczne, na których nasi rówieśnicy mogli samodzielnie wykonać ozdoby świąteczne, przygotowaliśmy mnóstwo ozdób wielkanocnych, oraz przy pomocy naszych nieocenionych rodziców upiekliśmy pyszne babeczki.

DSCN8770Tym razem wraz z naszym gościem przenieśliśmy się do Irlandii.  John McDonagh, emerytowany żołnierz Armii Irlandzkiej mieszkający w Polsce od 15 lat, opowiadał o historii Świętego  Patryka, wyjaśnił irlandzki symbol trójlistnej koniczyny Shamrock oraz przedstawił stare irlandzkie legendy: Darby O'Gill ,the Ban Shee, Oisin, Pod okiem naszego gościa przygotowaliśmy irlandzki deser Triffle. Na koniec słuchając tradycyjnej irlandzkiej muzyki wykonaliśmy prace plastyczne. Bardzo dziękujemy. 

DSCN8693Podczas sobotnich zajęć naszym gościem była Pani adwokat Monika Piękoś. Wraz z naszym gościem przypomnieliśmy sobie podstawowe pojęcia: kto to jest dziecko, co to są prawa dziecka, kategorie praw dziecka, czym jest Konwencja O Prawach Dziecka. Następnie uczestnicy zapoznali się z nowym tematem dotyczącym własności intelektualnej i jej podstawowymi kategoriami, dowiedzieli się czym jest wynalazek, patent i prawa autorskie. Podsumowanie stanowił Quiz i konkurs na plakat dotyczący Praw Dziecka. Dla wszystkich uczestników Pani Monika przygotowała słodki nagrody. Bardzo dziękujemy.  

20170304 105623Kojenia sobota to podróż w krainę mórz i oceanów wraz z naszym gościem panem Sebastianem Burkatem współwłaścicielem firmy Ocean Life, ale przed wszystkim człowiekiem z wielka pasją do wszystkiego co związane jest z życiem morskim. Podczas spotkania pan Sebastian podzielił się z uczestnikami swoją pasją, szczególnie zwracając uwagę na ochronę środowiska wodnego oraz cierpienie zwierząt morskich przetrzymywanych w niewoli. Obejrzeliśmy zbiory muszli oraz innych morskich skarbów przywiezionych przez naszego gościa. Kontynuując morskie opowieści wraz z panem Sebastianem i jego córkami wykonaliśmy rybki z papierowych talerzyków. Bardzo dziękujemy.

20170225 115337Zajęcia przygotowane dla grupy Junio+ jak zwykle swym zakresem obejmują obszerny zakres tematyki od sportu poprzez historię, przyrodę, geografię, kulturę czy też działania mające na celu promocję zdrowia. Przedstawione propozycje zajęć bardzo przypadły uczestnikom do gustu. Pierwsze zajęcia to jak zwykle czas na to aby poznać siebie nawzajem.  W dalszej części uczestnicy zostali wprowadzeni w świat T. Buzana   jednego z największych autorytetów w dziedzinie technik  uczenia się, poznali stworzoną przez autora graficzną metodą tworzenia notatek w formie „ map myśli”. Kierując się wskazówkami każdy wykonał własną mapę.   

20170225 103226Z założenia każdy powinien znać miasto w którym mieszka. Rozpoczynając cykl zajęć związanych z miastem a szczególnie z  aspektem związanym z jego kulturą odwiedziliśmy wystawę Anny Beaty Bohdziewicz „ Fotodziennik i inne zdjęcia”.   Uczestnicy obejrzeli ponad 300 fotografii,  zainspirowani wystawą w części warsztatowej podjęli próbę stworzenia okładki na własną kronikę fotograficzną.