KANA-JUNIOR PLUS 2018

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

slide-04
slide-02
slide-01
slide-06
slide-05

DSCN8938,,Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie.  Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni''
„Oskar i Pani Róża” -Eric-Emmanuel Schmitt
Nasze kolejne zajęcia to próba zastanowienia się nad wartościami, przesłaniem, emocjami zawartymi w drobnej objętościowo powieści autorstwa Erica -Emmanuela Schmitta pt „ Oskar i Pani Róża.” Książka opowiada Historię Oskara, 10 letniego chłopca chorującego na białaczkę, przy pełnej świadomości swego umierania. Pisząc listy do Pana Boga, akceptuje swoje cierpienie, pokonuje strach przed śmiercią i odnajduje w  sobie wiarę. Wspólnie doszliśmy do wniosku, ze jest to książka dla czytelnika w każdym wieku, skłaniająca do głębszych przemyśleń i zastanowienia się nad życiem doczesnym.

szach uks kanaW Tarnowie przy ul. Mościckiego 12 szachiści spotykają się by zagrać w szachy. Spotkania odbywają się w ramach tzw. szachowej środy w godz. od 17 do 20. Początkujący pod okiem trenera poznają tajniki królewskiej gry. Frekwencja na tych lekcjach wynosi od 15 do 20 osób, a są to dzieci z tarnowskich szkół i przedszkoli. Najlepsi mają możliwość zapisania się do Klubu  Szachowego UKS Kana Tarnów występującego obecnie w III lidze juniorów. Oprócz tego doświadczeni szachiści w osobnej sali rozgrywają co tydzień błyskawiczne turnieje szachowe. Warto jeszcze wspomnieć, że klub szachowy UKS Kana Tarnów posiada w swych szeregach ponad 40 szachistów, a są to dzieci, młodzież a także dorośli. Drużyna juniorska występuje w III lidze szachowej juniorów, natomiast seniorzy w IV lidze seniorów.

Kierownikiem klubu szachowego jest Czesław Markiewicz.

DSCN8921Podczas pierwszej części zajęć uczestnicy mieli możliwość stać się autorami baśni. Po zaprezentowaniu swojej twórczości na forum grupy autorzy baśni zostali oczywiście nagrodzeni.  W drugiej części skupiliśmy się na obchodach Światowego Dnia Czekolady. Postanowiliśmy dowiedzieć się trochę więcej na temat długiej jak się okazało historii czekolady. Wiemy już skąd wzięła się dzisiejsza jej postać, jaki skład powinna mieć dobra czekolada oraz do czego używa się czekolady. Ponadto każdy z uczestników wziął udział w doświadczeniu polegającym na przeprowadzeniu analizy sensorycznej różnych rodzajów czekolady.

IMG 20180406 180440Pierwsze nasze spotkanie  to przede wszystkim bliższe poznanie się uczestników grupy Junior Plus. Celem zajęć było budowanie klimatu wzajemnej współpracy w grupie, zaufania, jak również poczucia odpowiedzialności za członków grupy. W drugiej części zajęć,  mając na uwadze obchody Międzynarodowego Dnia Książki uczestnicy mieli możliwość uzyskania szerszej wiedzy na temat życia i twórczości duńskiego pisarza i poety znanego głównie z baśni dla dzieci H.CH. Andersena.    

CSR KANA

  

herb Tarnowa maly

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA jest w roku 2018 Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania  publicznego z zakresu Edukacji w kwocie 80.000 zł.