KANA-JUNIOR 2017

facebook c    logo synaj small  logo synod white   

wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
wakacje-2017-09
wakacje-2017-07
wakacje-2017-04
wakacje-2017-02
wakacje-2017-05
wakacje-2017-11

IMG 20170909 110232Odtwarzaliśmy wspomnienia wakacyjnych chwil.Każdy wypowiadał się gdzie, z kim i jak  je spędzał . Następnie na podstawie przyniesionych różnych przedmiotów ustalaliśmy gdzie ktoś mógł przebywać ( np sól - kopalnia,muszelka - morze, słoń - ZOO, Syrenka - Warszawa itp)

 

img 1149W ramach ostatnich sobotnich zajęć przed urlopem wakacyjnym postanowiliśmy się mocno pobrudzić. Grupa  dzieci Junor i Progess tym razem połączyły swoje siły i postanowiły razem zatopić się w niezapomniana przygodę doznać zmysłu dotyku, węchu i wzroku. Każde dziecko bawiło się na swój ciekawy brudny sposób, i nikt nie zważał na to czy jest brudny i czy jego kolorowe ręce dadzą się później umyć:) Brudzenie mąkowymi kluskami nie było końca:)

IMG 20170610 104745Po co oglądamy bajki? To pytanie, które zadaliśmy sobie i próbowaliśmy odpowiedzieć na nie. I już wiemy- z każdej wypływa jakiś morał, nauka. Oglądnęliśmy kilka na zajęciach,oczywiście wyciągając z nich odpowiednie wnioski.

IMG 20170527 110001Nadchodzi dla nas bardzo miły dzień, jest tuż tuż. Dlatego dzisiaj dużo mówiliśmy o wszystkich dzieciach na całym świecie, a w szczególności o sobie. Jak obchodzi się takie święto w naszych domach. Czego pragniemy i czy wszyscy mogą tak samo być szczęśliwi.

IMG 0565Sobotnie zajęcia u juniorów zakończyły się w przestrzeni powietrznej.  Dzieci kleiły, wycinały i dekorowały na kolorowych kartkach papieru samoloty. Transportowce, pasażerskie, śmigłowce, zostały ułożone w „Kolaż " na kolorowych arkuszach.

img 20170520 105648Zbliżające się święto zmobilizowało nas do rozmowy o naszych ukochanych mamach.O tym co najbardziej lubią, czym się zajmują na co dzień, co robimy z nimi najchętniej itp. Jako prezent dla Nich wykonaliśmy kwiatowy wachlarz.

IMG 0468W poprzednią sobotę podczas zajęć lepiliśmy z gliny, Pani Daria (nasz gość) zabrała nasze prace do swojej pacowi by je wypalić w specjalnym piecu. Teraz nasze dzieła zostały dostarczone a My w kolorowy sposób je ożywiliśmy by później zabrać  do domu i pokazać najbliższym.

P1050922Na zajęciach bawiliśmy się doskonale. Poznawaliśmy różne śmieszne zabawy; takie gdzie się śpiewa i tańczy i jeszcze takie gdzie się recytuje rymowanki. Potem przebieraliśmy się w śmieszne czapki i przedstawialiśmy śmieszne scenki.

IMG 20170429 105946„Nie każdy, które­go oczy są zam­knięte, śni i nie każdy z ot­warty­mi ocza­mi może widzieć."  

W ramach spotkania integracyjnego z grupą dzieci z Grupy Junior  w Mosiach, dzieciaki z grupy Juniuor+ odwiedziły swoich kolegiów i  koleżanki. Przygotowały dla nich spotkanie z muzyką. Opowiadały o swojej pasji jaka jest muzyka,  o instrumentach na których grają oraz przygotowały kilka utworów które zagrali dla swoich rówieśników. Wsłuchując się w dźwięki muzyki staraliśmy się przeląc je na papier. Na zakończenie wszyscy podjęliśmy próbę wykonania jednego z  utworów akompaniując naszym muzykom. Dziękujemy szczególnie Jagodzie Kowalskiej, Julii Jakubiak, Kacprowi Augustynowi oraz naszym cudownym rodzicom  naszych dzieciaków.

IMG 0260Lepienie z gliny rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość, zdolności manualne, a także pełni rolę terapeutyczną i relaksacyjną. Tym razem na zajęciach zaprosiliśmy gościa, Pani Daria z pracowni plastycznej „LUDOWNIA”, postanowił że dzieci nauczą się lepienia z gliny. W czasie zajęć dzieci ulepiły swoje miseczki, medaliony, a na końcu to co im przyszło do głowy – były to ludziki, helikoptery, i inne wspaniałe cudeńka. Zobaczcie sami.

IMG 0197Z cyklu zajęć plastycznych dzieci wykonywały papierowe budynki by następnie przenieś je na duży kolorowy arkusz papieru. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy które miały wykonać swoje osiedla lub budynki szeregowe. Pomysłowość grup nie znała granic a papier aż iskrzył od różnych cięć nożyczkami. Popatrzcie sami na efekty.

W dniu 22.04.2017 przeprowadziłam zajęcia dotyczące legend i historii Tarnowa. Omawialiśmy m.in. legendy dotyczące powstania nazwy miasta, jego właścicieli, powstania maszkaronów które umieszczone są na tarnowskim ratuszu. Następnie dzieci za zadanie miały narysować wybraną przez siebie legendę o Tarnowie i stworzyć nową historię. Największym zainteresowaniem cieszyły się tarnowskie maszkarony, które już nie straszyły, a miały rozśmieszać mieszkańców miasta. 

Na zajęciach korzystałam z albumu "Tarnów. Piękne ślady wieków" autorstwa P.Biernackiego, D. Kobylańskiego. Wykorzystałam także legendę o Spytku ze strony https://zamki.res.pl/tarnow.php

 

IMG 20170408 111416Dzisiejsza sobota upłynęła pod hasłem " Konwencja o prawach dziecka". Temat przybliżył nam zaproszony gość, pani adwokat Monika Piękoś. Otrzymaliśmy również wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z portali społecznościowych, oraz jak sobie radzić gdy czujemy się zagrożeni. Zwieńczeniem zajęć były wykonane przez nas plakaty. Dziękujemy Pani adwokat za cenne wskazówki.

IMG 0058Regularna aktywność fizyczna jest jednym z ważniejszych składników zdrowego stylu życia. Pełni ona doniosłą rolę w podnoszeniu lub utrzymaniu odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej. Sobotnie zajęcia poświeciliśmy na zabawy ruchowe, rywalizację w grupie oraz zabawy skoczne z piłka i chustą animacyjną.

IMG 20170401 105015Zbliżają się święta, więc dobry czas by porozmawiać o tradycjach jak i zwyczajach  w Polsce, oraz w naszych domach.Jako ozdobę wielkanocną wykonane zostały baranki.