KANA-JUNIOR 2017

facebook c    logo synaj small  logo synod white   

There isn't any images, Please upload via modules management in admin section

P1060509Dzisiejsze zajęcia poświęciliśmy zbliżającemu się świętu 11.11.Dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważny dla Polaków jest ten dzień. Słuchały  historii narodu pod zaborami, oraz poznawały najważniejsze postacie tego czasu.Próbowaliśmy ustalić w jaki sposób świętuje się ten dzień.

IMG 1878Tematem sobotnich zajęć było zwrócenie uwagi na powszechny, nieokiełznany pęd dzisiejszych czasów, a co za tym idzie bagatelizowanie codziennych czynności towarzyszących nam przez całe życie, będących jednocześnie niezwykle ważnymi elementami naszego prawidłowego funkcjonowania, nie tylko sfery fizycznej, ale też właściwego rozwoju intelektualno-myślowego. Bo czyż nie jest prawdą fakt, iż jesteśmy tym co jemy? W ramach zaznaczenia tej myśli wykonana została praca z tynku alabastrowego w połączeniu z wodą dająca przestrzenne modele owoców które zostały skrzętnie i skrupulatnie pokryte farbą przez naszych radosnych jak szczypiorki na wiosnę uczestników.

P1060487Zbliżające się święto nadało nastrój dzisiejszym zajęciom.Wspominaliśmy bliskich tych których znaliśmy i tych, o których tylko słyszeliśmy,a  którzy już odeszli do wieczności. Snuły się opowieści na jakich cmentarzach bywamy i jak czcimy zmarłych.

IMG 1843Dzisiejsze zajęcia spędzone przy promieniach słońca ochoczo przebijających do naszej sali gdzie z nie mniejszym zaangażowaniem i radością poddaliśmy się ćwiczeniom ruchowym rozgrzewając się by zaraz później wziąć udział w zajęciach manualnych które zaskoczyły wszystkich.

Wchodząc do sali z wiedzą gdzie wydawało nam się iż balon to tylko nadmuchany powietrzem kawałek gumy... zmieniliśmy diametralnie nasze zdanie. Eksplozja pomysłów i niektórych balonów w procesie tworzenia doprowadziła nas do tworów zmieniających całkowicie naszą świadomość. To Był dobry dzień.

IMG 20171014 105644Dzisiaj na zajęciach pracowaliśmy twórczo. Stworzyliśmy grupy , w których powstawały świetne opowiadania. Tytuły( Niebieska biedronka,Dziurawe pantofelki Zosi,Kapryśna dżdżownica ,Zaczarowany pędzelek) były nam narzucone, dlatego musieliśmy wytężać umysły ,aby dopasować do nich treść.

P1060420Dzisiejszy gość pani Dorota Lewicka -inspektor do spraw ochrony zwierząt ANIMALS, uświadamiała nam, żebyśmy nie odwracali głowy, gdy widzimy psa na łańcuchu. Ponieważ trzymanie psa na uwięzi jest niezgodne z prawem, niehumanitarne oraz niebezpieczne dla ludzi.Wiemy już też co należy robić gdy spotkamy się z taką sytuacją.Jak uciążliwe jest bycie na łańcuchu mogliśmy się przekonać sami.Dostaliśmy łańcuchy ,którymi powiązaliśmy się.Jakże trudne było jakiekolwiek poruszanie się, przejście do koleżanki czy kolegi.Te ograniczone ruchy były nie do zniesienia.Wszyscy możemy pomóc poprawić los psów łańcuchowych.Dziękujemy pani Dorocie za cenne wskazówki.

P1060392Celem zajęć było zapoznanie się z pomnikami , które znajdują się w Mościcach. Ponieważ  niektóre z nich to pomniki bez nazw , sami nadawaliśmy je  . Każdy z nas miał inny pomysł, bo każdemu z czymś innym się kojarzyły. Padały przeróżne nazwy - KREDKA,KIELICH  KWIATKA , RAKIETA, POJAZD UFOLUDKA KRYSZTAŁ itp Wracając z wycieczki zbieraliśmy dary jesieni, a potem sami tworzyliśmy przy ich użyciu pomniki.

DSC09978Dzisiejsze zajęcia to deszczowa pogoda na zewnątrz, jednak w środku atmosfera pełna słońca i czas niczym nie zmąconej zabawy. Dominowała dynamika i rucha niski biometr był prawie nie zauważalny. Udane zajęcia zwieńczyła praca plastyczna „Uśmiech Grzybiarza”, pogadanka na temat bezpiecznego grzybobrania oraz wspólne wyłonienie najpiękniejszej, wśród pięknych prac.

DSC09964Na dzisiejszych zajęciach  „Architektura w pudełku” zamieniliśmy się w małych konstruktorów, architektów wnętrz.  Radość  płynąca z budowania, planowania i urządzania wnętrza domowego przysporzyła wszystkim nie małej radość.  Obserwacja i działanie poszczególnych grup dowiodła, iż niektóre z  dzieci to urodzeni „spiritus movens”.

P1060357Dzisiaj byliśmy na wycieczce w PERU .  Naszym przewodnikiem była pani Marta Kawiorska, która z całym bagażem pamiątek, oraz zdjęć przybyła do nas ,aby przybliżyć nam ten kraj. Wiemy już gdzie to państwo leży , jaki ma  krajobraz, czym zajmują się na co dzień peruwiańczycy, co jedzą ,jak się ubierają. Podziwialiśmy  piękną roślinność  dżungli oraz zwierzęta. A najważniejsze ,że mogliśmy pograć na różnych instrumentach, oraz w przepięknie zdobione szachy.Pani Marcie serdecznie dziękujemy

IMG 20170909 110232Odtwarzaliśmy wspomnienia wakacyjnych chwil.Każdy wypowiadał się gdzie, z kim i jak  je spędzał . Następnie na podstawie przyniesionych różnych przedmiotów ustalaliśmy gdzie ktoś mógł przebywać ( np sól - kopalnia,muszelka - morze, słoń - ZOO, Syrenka - Warszawa itp)

 

img 1149W ramach ostatnich sobotnich zajęć przed urlopem wakacyjnym postanowiliśmy się mocno pobrudzić. Grupa  dzieci Junor i Progess tym razem połączyły swoje siły i postanowiły razem zatopić się w niezapomniana przygodę doznać zmysłu dotyku, węchu i wzroku. Każde dziecko bawiło się na swój ciekawy brudny sposób, i nikt nie zważał na to czy jest brudny i czy jego kolorowe ręce dadzą się później umyć:) Brudzenie mąkowymi kluskami nie było końca:)

IMG 20170610 104745Po co oglądamy bajki? To pytanie, które zadaliśmy sobie i próbowaliśmy odpowiedzieć na nie. I już wiemy- z każdej wypływa jakiś morał, nauka. Oglądnęliśmy kilka na zajęciach,oczywiście wyciągając z nich odpowiednie wnioski.

IMG 20170527 110001Nadchodzi dla nas bardzo miły dzień, jest tuż tuż. Dlatego dzisiaj dużo mówiliśmy o wszystkich dzieciach na całym świecie, a w szczególności o sobie. Jak obchodzi się takie święto w naszych domach. Czego pragniemy i czy wszyscy mogą tak samo być szczęśliwi.

IMG 0565Sobotnie zajęcia u juniorów zakończyły się w przestrzeni powietrznej.  Dzieci kleiły, wycinały i dekorowały na kolorowych kartkach papieru samoloty. Transportowce, pasażerskie, śmigłowce, zostały ułożone w „Kolaż " na kolorowych arkuszach.