Seniorzy-1

facebook c logo diecezja synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

wakacje-2017-05
wakacje-2017-04
wakacje-2017-07
wakacje-2017-06
wakacje-2017-08
wakacje-2017-11
wakacje-2017-03
wakacje-2017-09
wakacje-2017-02

usmiechUśmiech zbliża ludzi, sprzyja pozyskiwaniu sympatii i jej odwzajemnianiu, odblokowuje emocje, poprawia nasze samopoczucie, korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i biologiczną, buduje radość życia, uodpornia, działa przeciwbólowo, antydepresyjnie, sprzyja odchudzaniu. 

Dlatego Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej zapraszają - nie tylko seniorów - na otwarte spotkanie prozdrowotne ze... śmiechoterapii. W piątek 21 kwietnia w auli Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie o tym jak stosować śmiechoterapię na co dzień opowie Zbigniew Kocik, socjolog i kulturoznawca, prezes łódzkiego Stowarzyszenia "Poznaj Samego Siebie". 

- Pytania, jakie każdy z nas może postawić rozpoczynając terapię śmiechem brzmią: Czy już się dzisiaj śmiałeś? Czy jesteś człowiekiem towarzyskim? Czy promieniujesz optymizmem? Nawet, kiedy odpowiesz na te pytania negatywnie, to nie znaczy, że nie możesz zmienić nastawienia i rozbudzić w sobie radości życia. Pamiętaj także, że śmiech i powaga dopełniają się - podkreśla Zbigniew Kocik, który od ponad 20 lat propaguje w Polsce śmiechoterapię.

Ponad tysiąc Klubów Śmiechu działa w Indiach. Śmiechoterapia praktykowana jest m.in. w amerykańskich, holenderskich, niemieckich i szwajcarskich szpitalach. W Polsce szpitale odwiedzają wolontariusze fundacji Dr Clown, którzy dbają o dobry humor najmłodszych pacjentów. 

- Śmiechoterapia to skuteczny sposób na odzyskanie dobrej formy i uruchamianie systemów obronnych naszych organizmów, dlatego warto się tego nauczyć - dodaje Zbigniew Kocik. 

Podczas konferencji przedstawione zostaną także rady jak zadbać o sprawny umysł, jak prosto ćwiczyć pamięć. Uczestnicy spotkania będą mogli wykonać na miejscu zadania logiczne. Seniorzy dowiedzą się również jaki sport jest dla nich najlepszy. Nie zabraknie porad o odpowiednim jedzeniu, diecie, która wzmocni nasze pozytywne nastawienie do życia.

Śmiechoterapia i nie tylko – znajdź klucz do radości życia

Program konferencji:
21 kwietnia (piątek) 2017 r.
PWSZ w Tarnowie
Budynek C, Aula

8:30 - Rozpoczęcie spotkania

WYKŁADY

8:45-9:25 Śmiechoterapia kluczem do radości życia - Zbigniew Kocik - socjolog, kulturoznawca, prezes łódzkiego Stowarzyszenia "Poznaj Samego Siebie". 

9:25-9:55 - Rusz głową - czyli jak sprytnie zadbać o nasz umysł - mgr Urszula Kozioł

PWSZ w Tarnowie

9:55-10:25  - Aktywny senior - co jest najlepsze dla Ciebie?
- dr Beata Nowak - Instytut Ochrony Zdrowia, Zakład Wychowania Fizycznego

10:25-10:55 - "Pogodne" jedzenie źródłem dobrej energii
- prof. dr hab. Małgorzata Schlegel-Zawadzka - Kierownik Zakładu Żywienia Człowieka, Instytut Zdrowia Publiczengo, Wydział Nauk o Zdrowiu  - Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum, Członek Komitetu Żywienia Człowieka Polska Akademia Nauk 

11:00-11:45 - Przerwa na zdrowy poczęstunek

WARSZATY

12:00 -16:00 - Warsztaty ze śmiechoterapii prowadzone przez Zbigniewa Kocika 

- liczba miejsc ograniczona - wymagane wcześniejsze zapisy w Międzyosiedlowych Centrach Aktywności Senioralnej lub pod numerem telefonu: 507 127 311 (do 18 kwietnia).