Przewodnik po projekcie

facebook c synaj tv logo rgb white  logo synaj small  logo synod white   

zima-02-2017
zima-04-2017
zima-06-2017
zima-05-2017
zima-01-2017
zima-03-2017

IMG 2136W ramach nagrody grupa wychowanków udała się do „LASER PLANET” Podopieczni w drużynowej rywalizacji mogli sprawdzić swój refleks i zdolności taktyczne. Dzieciom podobał się klimat miejsca i zbroje, w które zostali ubrani nasi wojownicy ! Dzięki braku mocnego światła w hali, w której rozgrywa się pojedynek, liczył się spryt i refleks. Bezpieczna rozgrywka dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.

IMG 2065Kolejne spotkanie z Paniami Seniorkami za nami! Tradycja "tłustego czwartku" wpisuje się również w zwyczaje naszej Placówki. Dzieci uczyły się wyrabiania ciasta i formowania kształtów oponek i faworków. Nie zabrakło więc pysznych, świeżutkich pączków z cukrem pudrem. Wszystkim życzymy smacznego, gdyż pączek zjedzony w dniu dzisiejszym ma zapewnić nam pomyślność na cały rok!

„Jedz, jedz dużo pączków,
pączków i faworków.
Nie przejmuj się brzuchem,
niech nie będzie maluchem!”

IMG 1987Podczas zajęć tanecznych kontynuowane było usprawnianie motoryczne i rytmizacja dzieci. Dzięki żywej muzyce mogły one w sposób ekspresyjny rozładować napięcie, przełamać strach i wzmocnić wiarę we własne możliwości. Każde z nich dało wyraz swoim emocją w zabawach ruchowych i tańcu. Ćwiczenia wpłynęły na ich rozwój psychomotoryczny i lepszą świadomość ciała w ruchu. Każde kolejne ćwiczenie wykonywali coraz swobodniej i spokojniej. Zajęcia były udane a wychowankowie radośni i z uśmiechem czekają na kolejne spotkanie z instruktorem.

DSC00156Na dzisiejszych zajęciach wraz z zaproszonym gościem (Panem Michałem) z Mobilnego Planetarium ORBITEK zanurzyliśmy się w niecodzienny, klimatyczny, pełen przestrzeni i kosmicznego klimatu świat planet i niezliczonych gwiazd z którymi raczymy obcować każdego dnia, a nie zawsze pozwalamy sobie na chwilę obserwacji, rozmyślań i marzeń o życiu i wszechświecie do którego to wystarczy jeden nostalgiczny rzut oka w kierunku nieba lub skoncentrowane spojrzenie przez teleskop lub lornetkę. Wspólnie spędzone chwile w kopule ze stałym nadmuchem dostarczyły nam nie tylko świeżego powietrza i przypływu kosmicznej kreatywności ale co najważniejsze wyposażyły nas w przydatną i wyjątkowo ciekawą wiedzę.

jepjjjcienajignoW miesiącu styczniu obchodziliśmy urodziny Kacpra i Roberta.  Wychowankowie samodzielnie przygotowali kartki urodzinowe z życzeniami, które wręczali jubilatom. Dzieci wraz z solenizantami wspólnie zajadały się słodkim torcikiem, ciasteczkami i przygotowanymi przekąskami. Nie zabrakło uroczystego Sto lat! Sto lat!

logo 500


herb Tarnowa maly

Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA jest w latach 2017-2018 Partnerem Miasta Tarnowa w realizacji zadania  publicznego z budżetu Miasta Tarnowa w kwocie 216.000 zł, w realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.